HOCKEYORA
RussiaKHL

NovosibirskSpeltips, spelschema och resultat

Eastern Conference8:eFacit7–9–3

Novosibirsk ligger 8:e i tabellen i KHL med 17 poäng på 19 matcher (facit 7–9–3: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 3 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 3–6 mot SKA St. Petersburg den 22 okt.. Nästa match: Magnitogorsk den 24 okt., där vår modell ger Novosibirsk 28 % chans att vinna.

Tabelläge

KHL · Eastern Conference

#LagMVFÖF+/-PForm
8Novosibirsk19793−1317
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

KHL · Chernyshev Division

#LagMVFÖF+/-PForm
4Novosibirsk19793−1317
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
D. Dietz12155106300
S. Nikulin1113496101
A. Kosolapov610370201
A. Yaremchuk1010554210
A. Nekolenko763310101
S. Popov86424000
T. Beck65238200
Y. Korshkov65232000
E. Kuznetsov642212000
P. Tyutnev844012002
S. Koshelev54222001
I. Mishchenko53036000
Y. Alanov830314000
A. Pershakov22110000
I. Lyuzenkov32022000
M. Orlov42114000
A. Mirzabalayev21102000
D. Chaika11010000
D. Valitov11100000
I. Vorobyov11102000
M. Abramov510110000
M. Sushko31106000
N. Smirnov21012000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 19 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Fotografer (1)

Senaste resultaten