HOCKEYORA
Czech RepublicCzech Extraliga

Sparta PrahaForudsigelser, kampprogram og resultater

Czech Extraliga8.Bilan5–5–2

Sparta Praha ligger nummer 8. i Extraliga (Tjekkiet) med 17 point på 12 kampe (bilans 5–5–2: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 2 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 1-2 mod Třinec den 18. okt.. Næste kamp: Liberec den 23. okt., hvor vores model giver Sparta Praha 50 % chance for at vinde.

Placering

Czech Extraliga

#HoldKVTTODIFFPForm
8Sparta Praha12552+417
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
F. Chlapik111631315000
M. Spacek1013674102
R. Knot78354100
J. Sekac67438110
M. Blumel86246200
D. Shore55414101
J. Krejcik45144001
M. Repik55322000
P. Kousal55327101
J. Sirota33032000
M. Pysyk43034000
T. Hyka33120010
D. Masin721110000
K. Vesalainen32022000
M. Seppala52028000
O. Najman32112100
K. Hrabik21102000
M. Dzierkals21012000
N. Seppala510113000
N. Tomov21014000
V. Hradec11100000
J. Pospisil10002000
M. Danicek10002000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 12 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Fotokreditering: F. Chlapik: Sandro Halank , Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0; D. Masin: Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Seneste resultater