HOCKEYORA
GermanyDEL

Iserlohn RoostersSpeltips, spelschema och resultat

DEL14:eFacit3–7–1

Iserlohn Roosters ligger 14:e i tabellen i DEL (Tyskland) med 9 poäng på 11 matcher (facit 3–7–1: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 2 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 2–3 mot Red Bull München den 23 okt.. Nästa match: Nürnberg Ice Tigers den 25 okt., där vår modell ger Iserlohn Roosters 39 % chans att vinna.

Tabelläge

DEL

#LagMVFÖF+/-PForm
14Iserlohn Roosters11371−199
  • Nedflyttning
  • Form: senaste fem, nyaste först

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
P. Quenneville79362000
C. Ugbekile77346101
J. Krauss57072000
T. Boland56330100
C. Thomas55324000
J. Napravnik65322001
J. Scott753213000
E. Johansson541312000
M. Hollowell63128000
C. Maier32114100
D. Lobach32022000
M. Eisenmenger42206101
R. Norell32024000
D. Neumann11102000
J. Nattinen11010000
J. Borzecki20004000
K. Bicker30006000
N. Panocha10002000
P. Spornberger20004000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 11 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten