HOCKEYORA
FinlandLiiga

JokeritForudsigelser, kampprogram og resultater

Liiga16.Bilan3–9–3

Jokerit ligger nummer 16. i Liiga (Finland) med 11 point på 15 kampe (bilans 3–9–3: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 1 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 3-4 mod Ilves den 17. okt.. Næste kamp: KooKoo den 24. okt., hvor vores model giver Jokerit 52 % chance for at vinde.

Placering

Liiga

#HoldKVTTODIFFPForm
16Jokerit15393−2011
  • Nedrykning
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
M. Fortier1010552000
A. Forslund79452202
E. Kuusla79186000
H. Nikkanen76338200
A. Kalapudas45230000
M. Caito65146001
P. Curry851416000
V. Pulli45142000
M. Hannikainen34312100
P. Virta74226200
R. Tuomola54132000
A. Elorinne53034000
E. Tuulola33214100
T. Turunen33032000
A. Mustonen22200000
M. Krogdahl821118000
B. Kallio11010000
J. Henriksson21012000
K. Pitkanen11100000
M. Tumanovs40008000
O. Larsen20007000
O. Manninen30006000
S. Forsblom10002000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 15 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Seneste resultater