HOCKEYORA
RussiaKHL

Salavat UfaSpeltips, spelschema och resultat

Eastern Conference4:eFacit10–8–1

Salavat Ufa ligger 4:e i tabellen i KHL med 21 poäng på 19 matcher (facit 10–8–1: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 3 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 5–4 mot Magnitogorsk den 21 okt.. Nästa match: Bars Kazan den 25 okt., där vår modell ger Salavat Ufa 53 % chans att vinna.

Tabelläge

KHL · Eastern Conference

#LagMVFÖF+/-PForm
4Salavat Ufa191081−321
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

KHL · Chernyshev Division

#LagMVFÖF+/-PForm
2Salavat Ufa191081−321
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
S. Rempal13158718500
A. Zharovskiy12134914000
J. Rodewald1012756402
V. Shipachyov1010286100
V. Yefremov910194000
A. Alexeyev89096000
D. Brosseau1096318200
M. Zagrebin109274011
D. Alalykin67524001
Y. Suchkov971610000
Y. Tsulygin1073410101
M. Maggio96336002
N. Shcherbakov66244000
D. Orlovich-Grudkov55320000
D. Stewart75326100
M. Kuznetsov55230000
N. Zorkin841312001
A. Nabiev73218000
A. Komarov31014000
G. Panin31014000
S. Varlov31104001
S. Vyazovoy11010000
V. Budnitsky11010000
Y. Kulik21012000
I. Gazimov10002000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 19 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten