HOCKEYORA
SwedenSHL

LinköpingSpeltips, spelschema och resultat

SHL14:eFacit3–6–1

Linköping ligger 14:e i tabellen i SHL med 9 poäng på 10 matcher (facit 3–6–1: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 2 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 3–2 mot HV71 den 20 okt.. Nästa match: Örebro den 24 okt., där vår modell ger Linköping 53 % chans att vinna.

Tabelläge

SHL

#LagMVFÖF+/-PForm
14Linköping10361−159

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
A. Degerstedt34220000
B. Shinnimin54228010
F. Karlstrom44134000
L. Hultstrom34220100
C. Ehn33210000
C. Marody53214001
M. Kokkonen33212001
J. Vrana320210000
R. Elie32112100
A. Hofbauer21012000
D. Bernhardt11010000
F. Ohrqvist11010000
L. Krantz21102000
M. Martin11010000
O. Fantenberg31014000
S. Niku31016000
T. Soderlund21014000
Z. Giuttari21012000
Z. Nybeck21104000
J. Sodergran10002000
T. Lennstrom10002000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 10 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten