HOCKEYORA
SwedenSHL

LinköpingForudsigelser, kampprogram og resultater

SHL14.Bilan3–6–1

Linköping ligger nummer 14. i SHL (Sverige) med 9 point på 10 kampe (bilans 3–6–1: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 2 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 6-4 mod Örebro den 24. okt.. Næste kamp: Malmö den 27. okt., hvor vores model giver Linköping 35 % chance for at vinde.

Placering

SHL

#HoldKVTTODIFFPForm
14Linköping10361−159

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
B. Shinnimin664210010
F. Karlstrom56154000
A. Degerstedt45320000
C. Marody64226001
L. Hultstrom34220100
C. Ehn33210000
J. Vrana431210000
M. Kokkonen33212001
A. Hofbauer32022000
L. Krantz32112000
M. Martin22020000
R. Elie32112100
Z. Giuttari32112000
Z. Nybeck32204101
D. Bernhardt11010000
F. Ohrqvist11010000
O. Fantenberg31014000
S. Niku31016000
T. Soderlund21014000
J. Sodergran10002000
T. Lennstrom20004000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 11 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Seneste resultater