HOCKEYORA
Czech RepublicCzech Extraliga

KladnoSpeltips, spelschema och resultat

Czech Extraliga7:eFacit6–4–2

Kladno ligger 7:e i tabellen i Extraliga (Tjeckien) med 18 poäng på 12 matcher (facit 6–4–2: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 3 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 3–2 mot České Budějovice den 18 okt.. Nästa match: Pardubice den 23 okt., där vår modell ger Kladno 41 % chans att vinna.

Tabelläge

Czech Extraliga

#LagMVFÖF+/-PForm
7Kladno12642−318
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
D. Audette810282200
N. Ojamaki79632201
F. Prikryl78264101
J. Konecny87432211
A. Kubik45144000
K. Klima85328100
P. Pietroniro65414011
F. Westerlund44220101
G. Mendel54222000
M. Forman54048000
N. Hlava44044000
M. Kempny43122010
M. Jandus42116000
M. Prochazka32202000
A. Bares11100000
J. Blain11010000
M. Rysavy21102000
O. Lisler51018000
S. Redlich11010000
T. Tomek11010000
A. Rulik30008000
M. Houdek30006000
M. Marcel20004000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 12 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten