HOCKEYORA
RussiaKHL

KhabarovskSpeltips, spelschema och resultat

Eastern Conference6:eFacit9–7–1

Khabarovsk ligger 6:e i tabellen i KHL med 19 poäng på 17 matcher (facit 9–7–1: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 3 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 5–2 mot Barys Astana den 19 okt.. Nästa match: Vladivostok den 25 okt., där vår modell ger Khabarovsk 59 % chans att vinna.

Tabelläge

KHL · Eastern Conference

#LagMVFÖF+/-PForm
6Khabarovsk17971+419
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

KHL · Chernyshev Division

#LagMVFÖF+/-PForm
3Khabarovsk17971+419
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
A. Shvaryov78442202
K. Pilipenko88442103
O. Li78262000
V. Abramov763310100
Y. Likhachyov56514201
K. Lukin54132001
V. Voynov44130100
F. Khrapov1031214000
G. Kuzmin33030000
R. Akmaldinov33120000
V. Machulin43124000
A. Kruchinin32204100
D. Kostenko32204101
D. Yurtaykin22114000
K. Petkov42204011
K. Urakov42119000
Y. Dyominsky32022000
Y. Rykov22110000
Y. Voronkov32026000
A. Filatyev21012000
A. Solovyev510112000
B. Borin11010000
I. Chekhovich11012000
I. Klimovich41016000
M. Krovyakov11010000
A. Trushkov10002000
A. Vasilevsky10002000
I. Sherstnev10002000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 17 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten