HOCKEYORA
RussiaKHL

KhabarovskForudsigelser, kampprogram og resultater

Eastern Conference6.Bilan9–7–1

Khabarovsk ligger nummer 6. i KHL med 19 point på 17 kampe (bilans 9–7–1: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 3 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 5-2 mod Barys Astana den 19. okt.. Næste kamp: Vladivostok den 25. okt., hvor vores model giver Khabarovsk 59 % chance for at vinde.

Placering

KHL · Eastern Conference

#HoldKVTTODIFFPForm
6Khabarovsk17971+419
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

KHL · Chernyshev Division

#HoldKVTTODIFFPForm
3Khabarovsk17971+419
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
A. Shvaryov78442202
K. Pilipenko88442103
O. Li78262000
V. Abramov763310100
Y. Likhachyov56514201
K. Lukin54132001
V. Voynov44130100
F. Khrapov1031214000
G. Kuzmin33030000
R. Akmaldinov33120000
V. Machulin43124000
A. Kruchinin32204100
D. Kostenko32204101
D. Yurtaykin22114000
K. Petkov42204011
K. Urakov42119000
Y. Dyominsky32022000
Y. Rykov22110000
Y. Voronkov32026000
A. Filatyev21012000
A. Solovyev510112000
B. Borin11010000
I. Chekhovich11012000
I. Klimovich41016000
M. Krovyakov11010000
A. Trushkov10002000
A. Vasilevsky10002000
I. Sherstnev10002000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 17 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Seneste resultater