HOCKEYORA
FinlandLiiga

KalPaSpeltips, spelschema och resultat

Liiga14:eFacit5–7–1

KalPa ligger 14:e i tabellen i Liiga (Finland) med 16 poäng på 13 matcher (facit 5–7–1: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 1 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 2–5 mot Kärpät den 23 okt.. Nästa match: Kärpät den 24 okt., där vår modell ger KalPa 38 % chans att vinna.

Tabelläge

Liiga

#LagMVFÖF+/-PForm
14KalPa13571−116

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
J. Maenpaa68260000
H. Gallet87074000
V. Ruotsalainen873410100
A. Klemetti66426300
J. Rissanen56152000
C. Borchardt55142001
J. Piitulainen35050000
K. Kapanen55324101
T. Hartikainen35322200
J. Lyytinen44318102
O. Somppi54042000
E. Vilen732112000
J. Kononen43304000
J. Saarelainen53304000
M. Jokinen33030000
J. Ketola22020000
K. Kombe32114000
L. Kanak52026000
L. Lappalainen721112101
R. Korhonen11010000
V. Mononen11012000
J. Kotajarvi10002000
S. Lekkas10002000
T. Korkiakoski10002000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 13 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Fotografer: H. Gallet: Bfauvergue, CC0 · Wikimedia Commons

Senaste resultaten