HOCKEYORA
SwedenSHL

FrolundaSpeltips, spelschema och resultat

SHL2:aFacit9–2–0

Frolunda ligger 2:a i tabellen i SHL med 25 poäng på 11 matcher (facit 9–2–0: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 3 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 1–4 mot Rogle den 22 okt.. Nästa match: HV71 den 24 okt., där vår modell ger Frolunda 56 % chans att vinna.

Tabelläge

Champions Hockey League

#LagMVFÖF+/-PForm
5Frolunda6411+1412
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

SHL

#LagMVFÖF+/-PForm
2Frolunda11920+1425
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
F. Cederqvist914596100
H. Tommernes12145912001
M. Westergard10134910000
G. Clarke911658101
S. Fagemo1011654300
B. Meijer89547302
P. Puistola79366202
M. Friberg98446201
M. Lindholm68176000
L. Hogberg87346001
N. Hasa87256000
N. Lasu87258000
J. Peterson76338100
S. Johannesson1162410100
I. Heens45140000
E. Thorell44220101
F. Hasa74228000
L. Dower Nilsson64318101
S. Milosevic1040416000
O. Olausson23030000
L. Johansson32112000
L. Nassen12112010
L. Elofsson11100000
N. Dower Nilsson11100000
T. Nilsson31014000
T. Normann21012000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 18 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Fotografer: H. Tommernes: Leech44, CC BY 3.0; S. Fagemo: Jenn G, CC BY-SA 2.0 · Wikimedia Commons

Senaste resultaten