HOCKEYORA
SwedenSHL

FrolundaForudsigelser, kampprogram og resultater

SHL2.Bilan9–2–0

Frolunda ligger nummer 2. i SHL (Sverige) med 25 point på 11 kampe (bilans 9–2–0: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 3 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 1-4 mod Rogle den 22. okt.. Næste kamp: HV71 den 24. okt., hvor vores model giver Frolunda 56 % chance for at vinde.

Placering

Champions Hockey League

#HoldKVTTODIFFPForm
5Frolunda6411+1412
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

SHL

#HoldKVTTODIFFPForm
2Frolunda11920+1425
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
F. Cederqvist914596100
H. Tommernes12145912001
M. Westergard10134910000
G. Clarke911658101
S. Fagemo1011654300
B. Meijer89547302
P. Puistola79366202
M. Friberg98446201
M. Lindholm68176000
L. Hogberg87346001
N. Hasa87256000
N. Lasu87258000
J. Peterson76338100
S. Johannesson1162410100
I. Heens45140000
E. Thorell44220101
F. Hasa74228000
L. Dower Nilsson64318101
S. Milosevic1040416000
O. Olausson23030000
L. Johansson32112000
L. Nassen12112010
L. Elofsson11100000
N. Dower Nilsson11100000
T. Nilsson31014000
T. Normann21012000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 18 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Fotokreditering: H. Tommernes: Leech44, CC BY 3.0; S. Fagemo: Jenn G, CC BY-SA 2.0 · Wikimedia Commons

Seneste resultater