HOCKEYORA
RussiaKHL

Dynamo MoscowSpeltips, spelschema och resultat

Western Conference9:eFacit7–10–3

Dynamo Moscow ligger 9:e i tabellen i KHL med 17 poäng på 20 matcher (facit 7–10–3: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 2 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 2–3 mot Novosibirsk den 20 okt.. Nästa match: Lokomotiv Yaroslavl den 23 okt., där vår modell ger Dynamo Moscow 33 % chans att vinna.

Tabelläge

KHL · Western Conference

#LagMVFÖF+/-PForm
9Dynamo Moscow207103−1517

KHL · Tarasov Division

#LagMVFÖF+/-PForm
6Dynamo Moscow207103−1517

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
D. Pylenkov11154114001
D. Sikura11111104100
N. Merkley12116510200
J. Weal810286200
M. Letunov89726500
B. Shafigullin58174001
P. Shen985312001
A. Shvets-Rogovoy641313100
I. Martynov941310000
I. Ozhiganov64044000
Y. Rimashevsky34310100
M. Melikov53128000
N. Korostelev53127100
A. Sergeyev42029000
L. Profaca42026000
M. Patalakha32117000
M. Sharakanov42114000
A. Blazhiyevsky41016000
A. Bondar21104000
A. Nikonov510110000
N. Tertyshny11100000
S. Zborovsky711012001
Y. Ryabykin11010000
N. Novikov30006000
V. Podyapolsky20004000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 20 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Fotografer: D. Sikura: CloutsnChara Sports Cards, CC BY 3.0 · Wikimedia Commons

Senaste resultaten