HOCKEYORA
USANHL

Buffalo SabresSpeltips, spelschema och resultat

Eastern Conference13:eFacit4–4–2

Tabelläge

NHL · Eastern Conference

#LagMVFÖF+/-PForm
13Buffalo Sabres10442−910–

NHL · Atlantic Division

#LagMVFÖF+/-PForm
7Buffalo Sabres4121−23–

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
J. Quinn895411010
T. Thompson79544100
O. Power78264002
M. Samuelsson672513000
N. Ostlund67256101
Z. Benson65058000
P. Krebs54049000
R. Dahlin44222100
J. Kulich33120001
J. Norris43214000
O. Zellweger33216000
B. Malenstyn32024000
D. Gilbert32114000
J. Doan42114000
K. Helenius22110000
R. McLeod32112000
Z. Metsa32025000
J. Zucker11102100
L. Crevier21012000
J. Danforth10002000
S. Carrick10004000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 10 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten