HOCKEYORA
SwitzerlandNational League

BielSpeltips, spelschema och resultat

National League12:eFacit5–7–1

Biel ligger 12:e i tabellen i National League (Schweiz) med 16 poäng på 13 matcher (facit 5–7–1: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 2 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 4–3 mot Rapperswil-Jona den 20 okt.. Nästa match: Fribourg-Gottéron den 23 okt., där vår modell ger Biel 31 % chans att vinna.

Tabelläge

National League

#LagMVFÖF+/-PForm
12Biel13571−516

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
G. Haas610469100
J. Skinner910732100
M. Sylvegard10103710201
M. Sever88354001
F. Hofer57342201
T. Rajala37342000
A. Yakovenko56242000
D. Zwerger96248100
L. Andersson763311001
V. Soderstrom66248101
J. Neuenschwander65234000
C. Aeschbach44220000
P. Cajka44132000
Y. Sablatnig642212000
J. Vermin33120000
Y. Stampfli33030000
Y. Burren22020000
D. Trutmann31014000
J. Villard21012000
L. Christen31014000
J. Bartschi30008000
M. Zryd400012000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 13 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten