HOCKEYORA
Calgary Flames · Center · #16

Morgan Frost

Joukkue
Calgary Flames
Pelipaikka
Keskushyökkääjä
Numero
#16
Ikä
27
Maa
Kanada

Morgan Frost: kausi 2026/27

Morgan Frost on tehnyt kaudella 2026/27 5 pistettä (3 maalia ja 2 syöttöä) 9 ottelussa joukkueessa Calgary Flames. Tahti on 0,56 pistettä ottelua kohden, joukkueen sisäisessä pistepörssissä hän on jaetulla sijalla 2 ja NHL:n pistepörssissä jaetulla sijalla 175 (pisteitä tehneitä pelaajia 588). Hänen 3 maalia on jaettu joukkueen kärkilukema.

Maalien joukossa: ylivoimamaaleja 2. Pisteitä on syntynyt 4 ottelussa (otteluita yhteensä 9), ja 1 niistä on ollut vähintään kahden pisteen iltoja. Kauden paras ottelu: 2 pistettä (1+1) 18. lokakuuta, vastassa Carolina Hurricanes.

Joukkueena Calgary Flames on 9 ottelun jälkeen sijalla 14 (Western Conference) 6 pisteellä, tilastolla 3-6-0.

NHL tällä kaudella

P
5
M
3
S
2
RM
0
YVM
2
AVM
0
VM
0
O
9

Vire

Frost on kuumana: 4 pistettä (2 maalia) joukkueen 5 viime ottelussa, 0,80 pistettä ottelua kohden, kun koko kauden tahti on 0,56.

Ketju ja rooli

Frost pelasi kolmannessa ketjussa oikeana laitahyökkääjänä joukkueen Calgary Flames viimeisimmässä kartoitetussa ottelussa (22. lokakuuta), ketjukavereinaan Aydar Suniev ja Yegor Sharangovich: yhteistä tasakentällistä peliaikaa 5:05, hänelle itselleen 13:19.

Erikoistilanteissa hän pelasi siinä ottelussa ensimmäisessä ylivoimakentässä.

Ketjut luetaan NHL:n vaihtotilastoista: eniten yhteistä tasakentällistä peliaikaa saaneet hyökkääjät ja puolustajat muodostavat yksikön.

Morgan Frost: ottelut

Joukkueen Calgary Flames viimeisimmät pelatut ottelut ja pelaajan Frost maalit, syötöt ja pisteet. – = ei pisteitä pöytäkirjassa (pöytäkirjaan merkitään vain maalintekijät, syöttäjät ja rangaistukset).
PäiväVastustajaTulosMSP
22.10.vs Minnesota WildV 2–1000
18.10.vs Carolina HurricanesV 3–2112
15.10.@ Vegas Golden KnightsH 2–6011
13.10.@ Anaheim DucksV 4–2–––
10.10.vs Anaheim DucksH 2–4101
8.10.vs Colorado AvalancheH 3–7–––
4.10.@ Seattle KrakenH 1–6101
3.10.@ Vancouver CanucksH 1–4–––
1.10.vs Seattle KrakenH 1–6–––

Seuraava ottelu

Seuraava ottelu lauantai 24. lokakuuta: Calgary Flames – Detroit Red Wings (kotiottelu). Mallimme antaa joukkueelle Calgary Flames voittotodennäköisyyden 45 % jatkoaika ja voittomaalikilpailu mukaan lukien; ennustettu tulos on 2–3.

Maalintekijäennusteissamme Frost on joukkueen Calgary Flames 2. todennäköisin maalintekijä todennäköisyydellä 22 % (jatkoaika mukaan lukien). Joukkueet kohtaavat tällä kaudella ensimmäistä kertaa.

Pelaajatiedot

Morgan Frost on 27-vuotias keskushyökkääjä, joka pelaa joukkueessa Calgary Flames numerolla 16 (NHL). Kotimaa: Kanada.

Morgan Frost: kysymyksiä ja vastauksia

Montako pistettä Morgan Frost on tehnyt tällä kaudella?
5 pistettä kaudella 2026/27: 3 maalia ja 2 syöttöä 9 ottelussa joukkueessa Calgary Flames. Joukkueen sisäisessä pistepörssissä se on jaettu 2. sija.
Montako maalia Morgan Frost on tehnyt kaudella 2026/27?
3 maalia 9 ottelussa, niistä 2 ylivoimalla.
Kenen kanssa Morgan Frost pelaa?
Joukkueen Calgary Flames viimeisimmässä kartoitetussa ottelussa (22. lokakuuta) hän pelasi kolmannessa ketjussa: Aydar Suniev ja Yegor Sharangovich. Lisäksi hän pelasi ensimmäisessä ylivoimakentässä.
Milloin Morgan Frost pelaa seuraavan kerran?
Lauantai 24. lokakuuta: Calgary Flames – Detroit Red Wings. Mallimme antaa joukkueelle Calgary Flames voittotodennäköisyyden 45 %.
Millä pelipaikalla Morgan Frost pelaa?
Morgan Frost on keskushyökkääjä, pelinumero 16, joukkue Calgary Flames, ikä 27, kotimaa Kanada.