Frank Nazar
Kuva: Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons
- Joukkue
- Chicago Blackhawks
- Pelipaikka
- Keskushyökkääjä
- Numero
- #91
- Ikä
- 22
- Maa
- Yhdysvallat
Frank Nazar: kausi 2026/27
Frank Nazar on tehnyt kaudella 2026/27 4 pistettä (3 maalia ja 1 syöttö) 7 ottelussa joukkueessa Chicago Blackhawks. Tahti on 0,57 pistettä ottelua kohden, joukkueen sisäisessä pistepörssissä hän on jaetulla sijalla 5 ja NHL:n pistepörssissä jaetulla sijalla 244 (pisteitä tehneitä pelaajia 588). Hänen 3 maalia on jaettu joukkueen kärkilukema.
Pisteitä on syntynyt 3 ottelussa (otteluita yhteensä 7), ja 1 niistä on ollut vähintään kahden pisteen iltoja. Kauden paras ottelu: 2 pistettä (1+1) 6. lokakuuta, vastassa St. Louis Blues. Rangaistusminuutteja on kertynyt 4.
Joukkueena Chicago Blackhawks on 9 ottelun jälkeen sijalla 14 (Western Conference) 6 pisteellä, tilastolla 3-6-0.
NHL tällä kaudella
- P
- 4
- M
- 3
- S
- 1
- RM
- 4
- YVM
- 0
- AVM
- 0
- VM
- 0
- O
- 7
Vire
Pisteitä on tullut viime aikoina harvemmin: 1 joukkueen 5 viime ottelussa (0,20 ottelua kohden), alle kauden keskiarvon 0,57.
Ketju ja rooli
Nazar pelasi kolmannessa ketjussa keskushyökkääjänä joukkueen Chicago Blackhawks viimeisimmässä kartoitetussa ottelussa (23. lokakuuta), ketjukavereinaan Ryan Donato ja Oliver Moore: yhteistä tasakentällistä peliaikaa 6:48, hänelle itselleen 15:54. Samalla paikalla hän on pelannut 2/2 kartoitetussa ottelussaan, keskimäärin 16:39 peliaikaa.
Erikoistilanteissa hän pelasi siinä ottelussa toisessa ylivoimakentässä ja ensimmäisessä alivoimakentässä, ja ylivoimapeliaikaa hänellä on 2 kartoitetussa ottelussa.
Ketjut luetaan NHL:n vaihtotilastoista: eniten yhteistä tasakentällistä peliaikaa saaneet hyökkääjät ja puolustajat muodostavat yksikön.
Frank Nazar: ottelut
| Päivä | Vastustaja | Tulos | M | S | P |
|---|---|---|---|---|---|
| 23.10. | vs Montreal Canadiens | H 1–4 | 0 | 0 | 0 |
| 17.10. | vs Dallas Stars | H 0–4 | 0 | 0 | 0 |
| 15.10. | vs Winnipeg Jets | V 4–3 OT | 1 | 0 | 1 |
| 13.10. | vs Pittsburgh Penguins | V 5–3 | – | – | – |
| 10.10. | vs Carolina Hurricanes | H 2–5 | – | – | – |
| 8.10. | @ New York Islanders | H 1–4 | 1 | 0 | 1 |
| 6.10. | vs St. Louis Blues | V 4–2 | 1 | 1 | 2 |
| 3.10. | @ Buffalo Sabres | H 3–4 | – | – | – |
| 1.10. | @ Utah Mammoth | H 0–6 | 0 | 0 | 0 |
| 29.9. | @ Vegas Golden Knights | H 2–5 | – | – | – |
Seuraava ottelu
Seuraava ottelu sunnuntai 25. lokakuuta: Chicago Blackhawks – Florida Panthers (kotiottelu). Mallimme antaa joukkueelle Chicago Blackhawks voittotodennäköisyyden 46 % jatkoaika ja voittomaalikilpailu mukaan lukien; ennustettu tulos on 2–3.
Maalintekijäennusteissamme Nazar on joukkueen Chicago Blackhawks 2. todennäköisin maalintekijä todennäköisyydellä 21 % (jatkoaika mukaan lukien). Joukkueet kohtaavat tällä kaudella ensimmäistä kertaa.
Pelaajatiedot
Frank Nazar on 22-vuotias keskushyökkääjä, joka pelaa joukkueessa Chicago Blackhawks numerolla 91 (NHL). Kotimaa: Yhdysvallat.
Frank Nazar: kysymyksiä ja vastauksia
- Montako pistettä Frank Nazar on tehnyt tällä kaudella?
- 4 pistettä kaudella 2026/27: 3 maalia ja 1 syöttö 7 ottelussa joukkueessa Chicago Blackhawks. Joukkueen sisäisessä pistepörssissä se on jaettu 5. sija.
- Montako maalia Frank Nazar on tehnyt kaudella 2026/27?
- 3 maalia 7 ottelussa.
- Kenen kanssa Frank Nazar pelaa?
- Joukkueen Chicago Blackhawks viimeisimmässä kartoitetussa ottelussa (23. lokakuuta) hän pelasi kolmannessa ketjussa: Ryan Donato ja Oliver Moore. Lisäksi hän pelasi toisessa ylivoimakentässä.
- Milloin Frank Nazar pelaa seuraavan kerran?
- Sunnuntai 25. lokakuuta: Chicago Blackhawks – Florida Panthers. Mallimme antaa joukkueelle Chicago Blackhawks voittotodennäköisyyden 46 %.
- Millä pelipaikalla Frank Nazar pelaa?
- Frank Nazar on keskushyökkääjä, pelinumero 91, joukkue Chicago Blackhawks, ikä 22, kotimaa Yhdysvallat.