HOCKEYORA
FinlandLiiga

TPSForudsigelser, kampprogram og resultater

Liiga6.Bilan9–5–1

TPS ligger nummer 6. i Liiga (Finland) med 27 point på 15 kampe (bilans 9–5–1: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 4 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 4-3 mod Ilves den 20. okt.. Næste kamp: Lukko den 23. okt., hvor vores model giver TPS 46 % chance for at vinde.

Placering

Liiga

#HoldKVTTODIFFPForm
6TPS15951+1027
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
L. Bryggman1316798301
L. Haudum9165112102
L. Wernblom916792300
O. Paajanen88442301
J. Ikonen77164001
J. Maatta96336000
J. Virtanen76514002
A. Binner85148100
A. Landen951413000
S. Yliniemi55322200
A. Tuhkala44130000
V. Savinainen44130000
P. Lindbohm53038000
V. Munkki43122001
A. Koivu32112100
K. Pikkarainen32204000
N. Friman22110000
R. Rafkin420211000
E. Makiniemi11010000
G. Chicoine31016000
H. Kuru31014000
N. Ylitalo21012000
S. Lehtonen41016000
O. Lauridsen20004000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 15 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Seneste resultater