HOCKEYORA
SwitzerlandNational League

Genève-ServetteForudsigelser, kampprogram og resultater

National League3.Bilan8–4–2

Genève-Servette ligger nummer 3. i National League (Schweiz) med 24 point på 14 kampe (bilans 8–4–2: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 3 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 2-5 mod Lugano den 20. okt.. Næste kamp: Ajoie den 23. okt., hvor vores model giver Genève-Servette 55 % chance for at vinde.

Placering

Champions Hockey League

#HoldKVTTODIFFPForm
13Genève-Servette5320+19
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

National League

#HoldKVTTODIFFPForm
3Genève-Servette14842024
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
J. Puljujarvi121981114300
J. Vesey141941516300
S. Manninen913670114
S. Le Coultre131221010000
T. Bozon810460001
V. Saarijarvi910284001
M. Verboon1194510010
M. Granlund46422100
M. Henauer65144100
M. Miranda85146100
A. Boqvist34222001
J. Jooris74316100
J. Kneubuehler742210100
J. Rutta64226001
R. Karrer64226000
D. Sutter53214000
S. Ignatavicius633010001
N. Muller42024000
N. Rod621110000
V. Praplan32112000
A. Dandois21012000
L. Hischier41016000
W. Hedlund11100000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 20 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Seneste resultater