HOCKEYORA
SwitzerlandNational League

Langnau TigersForudsigelser, kampprogram og resultater

National League4.Bilan7–5–2

Langnau Tigers ligger nummer 4. i National League (Schweiz) med 22 point på 14 kampe (bilans 7–5–2: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 1 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 2-3 mod ZSC Lions den 23. okt.. Næste kamp: Davos den 24. okt., hvor vores model giver Langnau Tigers 44 % chance for at vinde.

Placering

National League

#HoldKVTTODIFFPForm
4Langnau Tigers14752+522
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
J. Bachofner1012576100
E. Pettersson711382001
S. Maenalanen995410210
A. Petersson38264000
J. Riikola88358200
J. Schmutz88712100
F. Schmutz972510000
S. Kinnunen87166100
D. Allenspach76336202
H. Bjorninen76246110
J. Dahlen66420101
N. Eggenberger76244001
N. Meier45142000
J. Salzgeber64226000
M. Wagner44130000
A. Nussbaumer43212001
N. Lehmann53124000
G. Meier42024000
P. Baltisberger52118000
P. Petrini21102000
R. Ramsauer11010000
T. Mathys21012000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 15 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Seneste resultater