HOCKEYORA
RussiaKHL

LadaForudsigelser, kampprogram og resultater

Western Conference10.Bilan2–10–5

Lada ligger nummer 10. i KHL med 9 point på 17 kampe (bilans 2–10–5: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 1 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 1-2 mod Dynamo Moscow den 18. okt.. Næste kamp: Shanghai den 23. okt., hvor vores model giver Lada 35 % chance for at vinde.

Placering

KHL · Western Conference

#HoldKVTTODIFFPForm
10Lada172105−359

KHL · Bobrov Division

#HoldKVTTODIFFPForm
4Lada172105−359

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
R. Sawchuk610642301
A. Chivilyov894510100
N. Setdikov89272200
N. Mikhailov58172000
N. Makarov65236201
R. Shakirov55232000
D. Kugryshev53126000
M. Millman53128000
Y. Groshev53216000
A. Taimazov420211000
D. Somerby52118000
King Ben22112100
A. Karpov21102000
I. Romanov21012000
I. Zinchenko510110000
J. Groleau21102100
M. Belyayev611010000
N. A. Rozhkov21012000
V. Chervonenko21012000
V. Leontyev21014000
A. Lukin10005000
D. Rakhimullin10002000
I. Savchik10002000
M. Belousov10002000
O. Safin20004000
R. Umerov10002000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 17 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Fotokreditering: O. Safin: Soldan15, CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Seneste resultater