HOCKEYORA
RussiaKHL

CherepovetsForudsigelser, kampprogram og resultater

Western Conference3.Bilan11–5–2

Cherepovets ligger nummer 3. i KHL med 24 point på 18 kampe (bilans 11–5–2: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 4 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 1-5 mod Shanghai den 21. okt.. Næste kamp: Spartak Moscow den 23. okt., hvor vores model giver Cherepovets 41 % chance for at vinde.

Placering

KHL · Western Conference

#HoldKVTTODIFFPForm
3Cherepovets181152+624
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

KHL · Tarasov Division

#HoldKVTTODIFFPForm
3Cherepovets181152+624
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
D. Yan810820101
I. Ivantsov910558012
N. A. Popugayev710464101
R. Abrosimov910464102
I. Podshivalov88356001
A. Skorenov87348101
D. Dumbadze67254000
T. Davydov77166000
T. Gregoire87346101
Y. Kaldis97254000
D. Veryayev56330000
I. Kvochko85326001
Y. Graf55052000
V. Grudinin84138000
N. Artamonov43126000
A. Liska21012000
G. Chaly11100000
I. Reingardt11010000
K. Tankov11010000
M. Fomin21012000
N. Burenov11010000
V. Nikitin11100001
A. Churkin10004000
A. Kozhevnikov10002000
I. Chefanov10002000
S. Chuklinov20004000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 18 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Seneste resultater