HOCKEYORA
RussiaKHL

SKA St. PetersburgSpeltips, spelschema och resultat

Western Conference7:eFacit9–7–1

SKA St. Petersburg ligger 7:e i tabellen i KHL med 19 poäng på 17 matcher (facit 9–7–1: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 1 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 6–3 mot Novosibirsk den 22 okt.. Nästa match: CSKA Moscow den 25 okt., där vår modell ger SKA St. Petersburg 47 % chans att vinna.

Tabelläge

KHL · Western Conference

#LagMVFÖF+/-PForm
7SKA St. Petersburg17971+319
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

KHL · Bobrov Division

#LagMVFÖF+/-PForm
3SKA St. Petersburg17971+319
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
N. Goldobin9183158100
S. Plotnikov1015964300
M. Korotky1011474001
V. Glotov911566211
V. Atanasov810640301
Y. Savikov89184001
D. Aimurzin88536000
D. Miromanov67164001
A. Pedan56242000
N. Chebykin961512000
S. Sapego56240000
S. Wilson46422101
A. Maklyukov44044000
N. Knyzhov44040000
V. Romanov741310000
R. Grimaldi33212001
V. Zykov53218001
Z. Bardakov23122000
N. Zaitsev22020000
V. Syomin52208000
A. Nugmanov11100000
I. Lutfullin31014000
L. Weissbach21012000
N. Dishkovsky21102000
N. Nedopyokin11012000
A. Pleshkov10002000
I. Larionov10004000
S. Ivanov10002000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 17 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten