HOCKEYORA
Czech RepublicCzech Extraliga

OlomoucSpeltips, spelschema och resultat

Czech Extraliga14:eFacit3–10–0

Olomouc ligger 14:e i tabellen i Extraliga (Tjeckien) med 8 poäng på 13 matcher (facit 3–10–0: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 1 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 4–2 mot Mladá Boleslav den 22 okt.. Nästa match: Sparta Praha den 24 okt., där vår modell ger Olomouc 23 % chans att vinna.

Tabelläge

Czech Extraliga

#LagMVFÖF+/-PForm
14Olomouc133100−248

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
J. Navratil58442201
K. J. Plasek56334001
R. Freibergs86156100
C. Berglund65144100
J. Kos65412110
D. Hercik742210000
J. Orsava64138000
P. Gewiese732110000
D. Vitouch52028000
J. Ondrusek42024000
M. Spodniak52118000
M. Vitouch22112000
R. Macuh621114000
E. Stella41016000
M. Stohanzl31106000
O. Matys21014000
R. Petrovicky11010000
T. Cerny11100001
T. Cosgrove51018000
A. Rutar20004000
L. Andel10002000
M. Machovsky10002000
Z. Senyshyn10002000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 13 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten