HOCKEYORA
SwedenHockeyAllsvenskan

NybroSpeltips, spelschema och resultat

HockeyAllsvenskan12:eFacit4–9–0

Nybro ligger 12:e i tabellen i Hockeyallsvenskan med 10 poäng på 13 matcher (facit 4–9–0: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 2 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 3–1 mot Södertälje den 23 okt.. Nästa match: MODO den 28 okt., där vår modell ger Nybro 43 % chans att vinna.

Tabelläge

HockeyAllsvenskan

#LagMVFÖF+/-PForm
12Nybro13490−1810

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
J. Rohdin811560301
T. Jacobsson78440202
Z. Wytinck67520200
M. Wersall66150000
O. Kandergard45320200
O. Nordin44040000
T. Lindfors34130100
F. Lennstrom33210000
J. Kant33210001
L. Warg33120000
M. Kramer23030000
O. Nikupeteri33030000
S. Engebraten23120000
E. Stenman22110000
K. Hemstrom22110000
K. Holm22020000
G. Sall11100000
H. Ollas11010000
J. Mangs11010000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 14 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten