HOCKEYORA
RussiaKHL

NiznekamskSpeltips, spelschema och resultat

Eastern Conference2:aFacit11–6–2

Niznekamsk ligger 2:a i tabellen i KHL med 24 poäng på 19 matcher (facit 11–6–2: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 3 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 3–2 mot Avangard Omsk den 22 okt.. Nästa match: Magnitogorsk den 27 okt., där vår modell ger Niznekamsk 46 % chans att vinna.

Tabelläge

KHL · Eastern Conference

#LagMVFÖF+/-PForm
2Niznekamsk191162+924
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

KHL · Kharlamov Division

#LagMVFÖF+/-PForm
2Niznekamsk191162+924
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
A. Belozyorov1217982302
D. Zhafyarov1114776401
R. Bikmullin1112572101
I. Nikolishin910194000
A. Petunin79278101
M. Fedotov89452200
Y. Mityakin89182001
G. Tochilkin108534001
M. Nadvorny1176116020
A. Tyanulin765110201
N. Khlystov942216001
N. Khoruzhev44222000
S. Artemyev54042000
S. Sokolov44134010
G. Seleznyov43212000
I. Pastukhov630312000
T. Khairullin63038000
T. Kol23030000
A. Serikov42118010
V. Andreichenko32116001
V. Yeryomenko32022000
M. Zaseda11100000
S. Ruchkin21014000
F. Dolganov10002000
T. Lovell20004000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 19 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten