HOCKEYORA
SwedenHockeyAllsvenskan

LeksandSpeltips, spelschema och resultat

HockeyAllsvenskan2:aFacit10–3–0

Leksand ligger 2:a i tabellen i Hockeyallsvenskan med 29 poäng på 13 matcher (facit 10–3–0: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 3 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 3–6 mot Kalmar den 21 okt.. Nästa match: Kalmar den 23 okt., där vår modell ger Leksand 54 % chans att vinna.

Tabelläge

HockeyAllsvenskan

#LagMVFÖF+/-PForm
2Leksand131030+2329
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
T. Kelleher112311120402
A. Stakkestad1015690210
O. Lang814770203
P. Zackrisson1014680101
A. Lissel612750101
J. Passolt912570000
Z. Crookes810370000
T. Angle79180100
C. Berger57340002
A. Lundqvist45140000
V. Sjoholm45230000
F. Nilsson14040000
J. Lagerberg-Hoen34130000
R. Langvardt23030000
R. McCourt33030000
A. Eljas22110100
D. Altorn12200001
A. Andersson11010000
M. Karlsson11010000
N. Staios11010000
O. Larsen11010000
P. Kleffner11100000
V. Liden11010000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 13 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten