HOCKEYORA
GermanyDEL

ERC IngolstadtSpeltips, spelschema och resultat

DEL6:eFacit6–4–1

Tabelläge

DEL

#LagMVFÖF+/-PForm
6ERC Ingolstadt11641−217–
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
P. Abbandonato814590102
R. Barber7116510101
A. Breton79274100
D. Schmolz796311301
K. Agostino78267000
R. Sheen67526300
A. Keating46242101
A. Girduckis54136000
E. Wasenden44130000
L. Huttl540410000
S. Ruopp24222000
D. Pietta63128001
M. Powell63038000
E. Pul32022000
M. Ellis520211000
E. Tropmann31014000
N. Schindler21102000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 11 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten