HOCKEYORA
Washington Capitals · Right wing · #72

Anthony Beauvillier

Hold
Washington Capitals
Position
Wing
Nummer
#72
Alder
29
Land
Canada

Anthony Beauvillier i sæsonen 2026/27

Efter 9 kampe af NHL-sæsonen 2026/27 har Anthony Beauvillier scoret 1 mål og lavet 1 assist, i alt 2 point for Washington Capitals. Det giver 0,22 point pr. kamp, delt nr. 13 på holdets interne pointliste og delt nr. 388 blandt de 588 spillere i NHL med point.

Han har fået point i 2 af sine 9 kampe.

Washington Capitals har spillet 9 kampe og ligger nr. 11 i Eastern Conference med 5 sejre, 4 nederlag, 0 nederlag efter forlænget spilletid og 10 point.

NHL denne sæson

P
2
M
1
A
1
UM
0
PPM
0
UTM
0
AM
0
K
9

Formen lige nu

Beauvillier holder et stabilt tempo: 1 point (0 mål) i de seneste 5 kampe for Washington Capitals, tæt på hans 0,22 pr. kamp for sæsonen.

Kæde og rolle

I den seneste kortlagte kamp for Washington Capitals (20. oktober) spillede Beauvillier på tredje kæde som venstre wing med Jonny Brodzinski og Ryan Leonard. Kæden delte 7:51 fem mod fem, og hans samlede istid var 12:59.

Han var ikke med i nogen powerplay- eller undertalsformation i den kamp.

Kæderne læses ud fra NHL’s skiftoversigter: de angribere og backer, der har delt mest istid fem mod fem, udgør en enhed.

Anthony Beauvillier: kamplog

De seneste færdigspillede kampe for Washington Capitals med Beauvilliers mål, assists og point. – = intet point på kamprapporten (den viser kun målscorere, assists og udvisninger).
DatoModstanderResultatMAP
20. okt.mod Los Angeles KingsT 2–5011
17. okt.mod New Jersey DevilsV 4–2–––
14. okt.mod Montreal CanadiensV 5–4–––
13. okt.@ Carolina HurricanesT 2–4–––
11. okt.mod Seattle KrakenT 3–5–––
9. okt.mod New York RangersV 3–1–––
7. okt.mod Pittsburgh PenguinsV 5–3101
3. okt.@ Tampa Bay LightningT 1–3–––
2. okt.@ Carolina HurricanesV 5–2–––

Næste kamp

Washington Capitals tager imod Buffalo Sabres på hjemmebane lørdag 24. oktober. Vores model giver Washington Capitals 55 % chance for at vinde, forlænget spilletid og straffeslag medregnet, med 3-2 som det mest sandsynlige resultat.

Det bliver sæsonens første møde mellem Washington Capitals og Buffalo Sabres.

Profil

Anthony Beauvillier er en 29-årig wing fra Canada, der bærer nummer 72 for Washington Capitals (NHL).

Anthony Beauvillier: spørgsmål og svar

Hvor mange point har Anthony Beauvillier i denne sæson?
2 point i NHL 2026/27: 1 mål og 1 assist i 9 kampe for Washington Capitals. Det er delt nr. 13 på holdet.
Hvor mange mål har Anthony Beauvillier scoret i 2026/27?
1 mål i 9 kampe.
Hvem spiller Anthony Beauvillier sammen med?
I den seneste kortlagte kamp for Washington Capitals (20. oktober) spillede han på tredje kæde med Jonny Brodzinski og Ryan Leonard.
Hvornår spiller Anthony Beauvillier næste gang?
Washington Capitals tager imod Buffalo Sabres lørdag 24. oktober; vores model giver Washington Capitals 55 % chance for sejr.
Hvilken position spiller Anthony Beauvillier?
Anthony Beauvillier er wing med nummer 72 for Washington Capitals, 29 år, fra Canada.