HOCKEYORA

SalzburgForudsigelser, kampprogram og resultater

Champions Hockey League20.Bilan1–5–0

Salzburg ligger nummer 20. i Champions Hockey League med 3 point på 6 kampe (bilans 1–5–0: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 1 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 2-4 mod Skellefteå den 13. okt..

Placering

Champions Hockey League

#HoldKVTTODIFFPForm
20Salzburg6150−113

Kommende kampe

Ingen kampe på programmet de næste tre uger.

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
M. Huber47430111
P. Schneider35234000
A. Brooks34130000
B. Nissner43124000
D. Robertson43302200
L. C. Auer430314000
L. Horl12020000
M. Raffl32022000
T. Raffl22020000
W. Kalynuk12020000
I. Norlin11010000
J. Lee21102000
N. Nienhuis31014000
N. Poisson11100000
P. Hochkofler31016000
A. Gesson10002000
A. Rebernig10004000
A. Wukovits10002000
O. Galipeau10002000
M. BohmSpillede ikke

Sæsontal fra kamprapporterne fra 6 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Fotokreditering (3)

Seneste resultater