HOCKEYORA
GermanyDEL

Red Bull MünchenForudsigelser, kampprogram og resultater

DEL5.Bilan6–3–1

Red Bull München ligger nummer 5. i DEL (Tyskland) med 18 point på 10 kampe (bilans 6–3–1: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 3 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 3-2 mod Iserlohn Roosters den 23. okt.. Næste kamp: Krefeld Pinguine den 25. okt., hvor vores model giver Red Bull München 47 % chance for at vinde.

Placering

DEL

#HoldKVTTODIFFPForm
5Red Bull München10631−218
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
T. Hirose811290000
R. Murphy59360101
Y. Ehliz69272001
L. Thaler883514201
P. Hager883513200
M. Eisenschmid67254010
T. Rieder67432101
D. Kahun35500101
J. McKenna752313100
B. Ferguson33122000
E. Hede32202100
L. Klok720212000
M. Daubner32022000
M. Warnecke22110000
T. Carrick62118101
V. Oswald22200000
V. Pokka42026000
M. Niederberger21012000
C. DeSousa10002000
L. Becker20004000
M. Kastner600016000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 11 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Seneste resultater