HOCKEYORA
FinlandLiiga

HIFKForudsigelser, kampprogram og resultater

Liiga15.Bilan4–6–4

HIFK ligger nummer 15. i Liiga (Finland) med 15 point på 14 kampe (bilans 4–6–4: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 2 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 3-0 mod Kiekko-Espoo den 23. okt.. Næste kamp: HPK den 24. okt., hvor vores model giver HIFK 47 % chance for at vinde.

Placering

Liiga

#HoldKVTTODIFFPForm
15HIFK14464−1115
  • Nedrykning
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
D. Makiaho13209114200
I. Pakarinen10126610301
V. Marleau810462201
L. Vanhatalo79454210
E. Liukas887115201
N. Huuhtanen66426100
A. Kiviharju45050000
J. Leschyshyn75146001
K. Puutio55056000
L. Nassen75144000
L. Pilo65148000
I. Melart63126001
J. Ahlroth631210000
J. Somervuori52026000
A. Karjalainen11010000
D. Nemecek21016000
J. Lehtera11010000
L. Sinivuori11012000
O. Sippola31106000
S. Ranta11010000
S. Salmela11010000
T. Juel11010000
A. Joki10002000
B. Jalasti10002000
O. Leppanen30006000
V. Arkko20004000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 15 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Seneste resultater