HOCKEYORA
SwitzerlandNational League

DavosForudsigelser, kampprogram og resultater

National League8.Bilan6–7–1

Davos ligger nummer 8. i National League (Schweiz) med 19 point på 14 kampe (bilans 6–7–1: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 2 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 1-4 mod Bern den 23. okt.. Næste kamp: Langnau Tigers den 24. okt., hvor vores model giver Davos 56 % chance for at vinde.

Placering

Champions Hockey League

#HoldKVTTODIFFPForm
15Davos5320+48
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

National League

#HoldKVTTODIFFPForm
8Davos14671−619
  • Play-in
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
F. Zadina13191094222
B. Lemieux11118326502
A. Tambellini89270100
V. Nussbaumer894512000
E. Corvi108358000
T. Kessler78352001
K. Jager97256001
R. Asplund67342111
F. Allard66332001
L. Frick86158000
C. Andersson752310000
L. Steiner1052312000
S. Ryfors55412300
S. Jung840414000
Y. Frehner34130001
D. Egli63036000
J. Parree730310000
M. Gernat43122000
B. Waidacher22200000
G. Van der Kaaij32114000
H. Schreiber51108000
N. Aebli11010000
N. Gross11102000
S. Aeschlimann21012000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 21 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Seneste resultater